Aleksandra i Feliks Ziębiccy

Feliks Ziębicki, urodzony 20-tego listopada 1897 roku, zmarł w Wielkiej Brytanii 21-tego sierpnia 1978 roku i pochowany został na Cmentarzu Avon w Stratford.

Zdjęcie wykonane prawdopodobnie około 1921 roku (według mnie, po prawej, kan Feliks Ziębicki). Kto rozpozna kto towarzyszy z lewej strony?

 

  Na zdjęciu poniżej Pan Feliks razem ze swoja żoną Aleksandrą (ur 3 lutego 1902 r.), która podobnie jak Pan Feliks poprzez Syberię wstąpiła do Armii Andersa. Po II WŚ zdemobilizowani Ziębiccy pozostali w Wielkie Brytanii gdzie pan Feliks pracował jako kierowca ambulansu. W 1950 po likwidacji szpitala Ziębiccy przenieśli się do Lower Quinton in Warwickshire gdzie Feliks znalazł zatrudnienie jako pracownik sklepu  MOD Central Engineers w Long Marston. Pracował tam również ojciec Pani Zosi która ocaliła pamiątki po Ziębickich przed zapomnieniem i opublikowała w internecie gdzie je odnalazłem (link na końcu strony). Pani Zofia rozmawiała z wieloma mieszkańcami z Lower Quinton, którzy z dzieciństwa zapamiętali Państwa Ziębickich jako bardzo serdecznych, miłych i bardzo patriotycznych. Anna po śmierci męża zamieszkała w Ilford Park Polish Home, Newton Abbot Devon gdzie zmarła w 1992 roku.

 

 

Jeśli jesteście zaciekawieni proszę przeczytajcie wspomnienia Pani Aleksandry, zebrane i sfabularyzowane dzięki Pani Zosi B, która łaskawie udostępniła mi skany opublikowanych zdjęć.