"Sienkiewicze" - autor: Ludwik Adamczyk

Jest to fragment z pierwszej strony autobiograficznej książki śp Ludwika Adamczyka,  o której wspominałem już wielokrotnie.

Cztery dni temu minęła, gorzka dla nas, rocznica aresztowań i deportacji na nieludzką ziemię naszych najbliższych.

Nie dane mi było spotkać się osobiście z Panem Ludwikiem, ale serdecznie wspominam ubiegłoroczne spotkanie z jego rodziną.

Od Bogusi - wnuczki Pana Ludwika otrzymałem niezwykle cenną, również dla mnie, kopię książki, której szukałem i na którą czekałem kilka lat. Udało się.

Co ważniejsze, otrzymałem również zgodę córki Pana Ludwika do jej swobodnego dysponowania. Po wielu próbach udźwiękowienia zauważyłem, że nie jest łatwo sprostać jej autorskiej narracji,

a uciekający czas uzmysłowił, że potrzeba tymczasem sensownej dyspozycji. Mam nadzieję, że w przyszłości, przynajmniej wybrane fragmenty uda mi się zrealizować fonograficznie.

Korzystając z okazji postanowiłem udostępnić pierwszą z ośmiu części tej niezwykłej lektury, a zainteresowanych kontynuacją poproszę o kontakt poprzez e-mail.

Będziemy mogli wówczas odnowić kontakty i ewentualnie poproszę na zasadzie wzajemności o przesłanie kopii posiadanych pamiątek, kopi zdjęć, dokumentów i aktualnych danych korespondencyjnych.

Pisząc do mnie proszę adresować na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule dodając Sienkiewicze (lub na stary adres).

"Sienkiewicze", Ludwik Adamczyk, wydanie nakładem własnym, Warszawa 2009. cz 1